Ana sayfa Muhasebe Serbest muhasebeci mali müşavirler faaliyetlerini kapatmandan tür değişikliği yaparak Anonim şirket olabilir...

Serbest muhasebeci mali müşavirler faaliyetlerini kapatmandan tür değişikliği yaparak Anonim şirket olabilir mi?

262
0

Gerçek kişi olarak mali müşavirlik hizmeti vermekteyim. Ticaret Odasına kayıt yaptırarak Tür değişikliği yapıp Anonim Şirket açmak istiyorum. Mükellefiyetime ara vermeden tür değişikliği yapmam mümkün müdür? Ayrıca unvanda Serbest muhasebeci kelimesini kullanma zorunluluğu var mı?, ….. Mali Müşavirlik A.Ş. olabilir mi? Denetim kelimesini kullanabilir miyim?

Serbest meslek erbapları tür değişikliği yapamaz. Mesleki şirket kurduktan sonra Gelir vergisi mükellefiyetini kapatabilirsiniz. Mesleki unvanların kullanılması yasal bir zorunluluktur. Sadece Mali müşavirlik kelimeleri kullanılamaz.

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here