Ana sayfa Muhasebe Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler büro kayıtlarını kapatmadan aynı anda başka bir iş...

Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler büro kayıtlarını kapatmadan aynı anda başka bir iş yerinde sigortalı olarak çalışabilir mi?

Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler büro kayıtlarını kapatmadan aynı anda başka bir iş yerinde sigortalı olarak çalışabilir mi?

543
0

2020 yılı içinde, kendi büromu kapatmadan bilirkişilik yapan bir şirkette çalışmak için görüşmelerim devam ediyor. Sgk açısından 6111 sayılı kanun ve 5510 sayılı kanun’un 53.md ile kendi bürosu olduğu halde mali müşavir veya muhasebeci sıfatı değil ama başka bir unvan ve sıfatla SSK’lı çalışmasında bir engel yoktur. Bağımlı olarak bir firmada çalışabilir miyim?

Hangi unvan veya sıfat ile olursa olsun serbest olarak çalışanlar işverene bağlı olarak çalışamazlar.


Kaynak: İsmmmo
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Logomuhasebe karen ltd veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here