Ana sayfa Muhasebe Serbest meslek mensupları vekâletten sözleşme imzalamalı mı?

Serbest meslek mensupları vekâletten sözleşme imzalamalı mı?

345
0

Meslek Mensubu mükellef adına temsil ilzam yetkisi verilmiş vekâlet ile iş kur nezdinde işlem yapıp sözleşme imzalayabilir mi?

Meslek mensupları vekâlet ile müşterisi adına işlem yaparsa sorumluluğu da kabul etmiş olur. Bizim önerimiz meslek mensuplarının müşterileri adına vekâlet ile işlem yapmamaları yöndedir.

 

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

E-Serbest Meslek Makbuzu zorunluluğunu düzenleyen tebliğ taslağı yayınlandı mı?

 

 

Türkiye’de yabancılara verilen hizmetlere karşılık serbest meslek makbuzu nasıl düzenlenmelidir?

 

 

 

Serbest Meslek Mensupları düzenlemiş oldukları makbuzlardaki kesintileri iade talep edebilir mi?

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here