Ana sayfa Muhasebe Serbest Meslek Makbuzunda Vergi Kesintisi Hangi Müşterilerde Yapılır?

Serbest Meslek Makbuzunda Vergi Kesintisi Hangi Müşterilerde Yapılır?

856
0

Hizmet gerçek usulde Gelir Vergisi mükelleflerine, Kurumlar Vergisi mükelleflerini veya anlaşmalı kuruma yapılıyorsa brüt ücret üzerinden % 20 Gelir Vergisi hesaplanacaktır.

Nihai tüketicilere verilen hizmetler için düzenlenecek Serbest Meslek Makbuzlarında Vergi Kesintisi (Stopaj) yapılmayacaktır.

 


Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

Serbest Meslek Makbuzlarında “Ücretlere Kdv dahildir” hesabı nasıl yapılacaktır?

 

Futbol & sanatçı menajerlik, tercümanlık faaliyetleri serbest meslek kazancında mı değerlendirilir?

 

İhracat İthalat Danışmanlığı işi serbest meslek midir yoksa ticari faaliyet midir?

Ocak ayında verdiğimiz aralık ayı muhasebe hizmeti için Serbest Meslek Makbuzunu hangi tarihli düzenlemeliyiz?

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here