Ana sayfa Muhasebe Serbest meslek işi ile uğraşan bir kişi almış olduğu binek aracın KDV’sini...

Serbest meslek işi ile uğraşan bir kişi almış olduğu binek aracın KDV’sini indirim konusunu indirim konusu yapabilir mi?

Serbest meslek işi ile uğraşan mükellef sıfır binek oto almıştır. Faturada KDV oranı % 18. KDV indirim konusu olabiliyor mu?

488
0

Serbest meslek işi ile uğraşan mükellef sıfır binek oto almıştır. Faturada KDV oranı % 18.  KDV indirim konusu olabiliyor mu?

Binek otoların KDV’si indirilmez. Maliyet olarak veya gider olarak dikkate alınır.

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here