Ana sayfa SGK Serbest meslek faaliyetinde bulunan bir kişi aynı anda başka bir yerde sigortalı...

Serbest meslek faaliyetinde bulunan bir kişi aynı anda başka bir yerde sigortalı olarak çalışabilir mi?

1085
0

Spor Eğitmenliği yapan bir Serbest Meslek Erbabı, şu anda Bağ kurlu olarak prim ödemektedir. Bir Fitness Salonu, bu serbest meslek erbabına (spor eğitmenine) eğitmenin sahip olduğu bir spor sertifikasını kullanabilmek için salonda eğitmenlik yapması teklifinde bulunuyor. Bu durumda, fitness salonu, bu serbest meslek erbabının 4a SSK’lı olarak girişini yapmak istemektedir. Yanı 4a SSK’lı olarak bu salonda çalışıyor gözükecek bu serbest meslek erbabı.

Bir taraftan Serbest Meslek Erbabı olarak çalışıp Serbest Meslek Makbuzu kesip, diğer taraftan da başka bir fitness salonunda 4a SSK’lı olarak SSK kurum açısında mümkün olabilir mi?

Kişi 4b sigorta kapsamındadır. Hizmet verdiği yere makbuz kesmesi gerekmektedir.

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here