Ana sayfa Vergi Serbest meslek faaliyeti gösteren mimarın proje çizimi için firmalara düzenleyeceği makbuzda stopaj...

Serbest meslek faaliyeti gösteren mimarın proje çizimi için firmalara düzenleyeceği makbuzda stopaj kesintisi olacak mıdır?

2527
0

Serbest Meslek faaliyeti gösteren bir mimar, müteahhitlik yapan firmaya inşaat için proje çizimi yapıp teslim etmektedir. Bu işlem neticesinde kesilecek Serbest Meslek Makbuzunda tevkifat yapılması gerekir mi?

% 20 Gelir Vergisi stopajı yapılacaktır.

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here