Ana sayfa Muhasebe Serbest Meslek erbapları ortağı olduğu firmaların sermaye tespit raporunu düzenleyebilir mi?

Serbest Meslek erbapları ortağı olduğu firmaların sermaye tespit raporunu düzenleyebilir mi?

Serbest Meslek erbapları ortağı olduğu firmaların sermaye tespit raporunu düzenleyebilir mi?

306
0

Bir Limited şirkette %30 ortaklığım mevcuttur. Ancak hiçbir imza yetkim bulunmamakta ve müdürler kurulunda da bulunmamaktayım. Bu şirketin müşavirlik hizmetini de ben yürütmekteyim bağımsız olarak. Kendi muhasebe bürom faaldir. Bu şirkete sermaye artırımı yapıyoruz tespit raporu düzenledim. Fakat ticaret odası şirket ortağı olduğum için rapor düzenleyemeyeceğimi bildirerek, bu konuyla alakalı bir mevzuat var mıdır?

 

 

Bu konudaki tek düzenleme mesleki kanun düzenlemesi ve bu kanunda bu yönde bir yasaklamanın mevcut olmadığını düşünmekteyim, şirketi temsile yetkili olmadığından bu raporu düzenleyebileceğini değerlendirmekteyim.


Kaynak: İsmmmo
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Logomuhasebe karen ltd veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here