Ana sayfa Muhasebe Serbest meslek çalışanları bir firmada bağımlı olarak çalışabilir mi?

  Serbest meslek çalışanları bir firmada bağımlı olarak çalışabilir mi?

  Serbest Meslek Erbabı olarak faaliyet gösterirken SMMM işi ile iştigal eden bir A.Ş.’ye hissedar ve YK üyesi olunabilir mi?

  39
  0

  Firmalarımızdan birisi ile 2 aylık bir denetim anlaşması yaptık. Ancak firma yetkilisi beni ve beraberimdeki personelimi 2 aylık sigorta yapacak. Sigortasız kesinlikle çalıştırmıyor. Anlaşma yaptıysamda bi türlü olmadı. 2 ay süre ile siz e bilgi vererek çalışabilir miyim?

  Serbest çalışan meslek mensupları bağımlı olarak çalışamaz.

  Serbest meslek faaliyetimi şahıs vergi mükellefi olarak yürütürken, yeni kurulacak bir …. SMMM A.Ş. ye hissedar ve Yönetim Kurulu Üyesi olup imza yetkilisi olabilir mi?

  SMMM A.Ş. ye hissedar ve yönetim kurulu üyesi olup imza yetkilisi olabilirsiniz.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here