Ana sayfa Muhasebe Satın alıp kiraya verdiğimiz malzemeler için amortisman ayırabilir miyiz?

Satın alıp kiraya verdiğimiz malzemeler için amortisman ayırabilir miyiz?

540
0

Müşterim plastik kaset kalıp kiralama işi yapmaktadır. Plastik kalıplar inşaat firmaları tarafından harç kalıbı olarak kullanılıp geri verilmektedir. Sorum benim müşterimin kiralamak üzere satın aldığı bu plastik kalıpları hangi hesapta takip etmemiz gerekiyor? 253 hesapta takip edilip amortisman ayrılabilir mi? (aynı zamanda kalıpları isteyen firmalara satıyor)

 

157 diğer stoklarda de takip edilir. Amortisman ayrılmaz.

 

 

 

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

Finansal kiralama şirketi tarafından kira süresi başlamadan önce finansman desteği karşılığında sağlanan prefinansman faizini gider doğrudan yazabilir miyim?

 

Özel maliyet olarak aktifleştirilen kıymetleri işyeri sahibine bırakırsak fatura kesmemiz gerekir mi?

 

Finansal Kiralama Yoluyla Elde Edilen Yatırım Teşvik Belgeli İktisadi Kıymetler Kurumlar Vergi Beyannamesi Düzenlenirken Hangi Değer Üzerinden Dikkate Alınmalıdır?

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here