Samsung Galaxy9’u tanıttı, işte özellikleri

690
0

Samsung Galaxy9’u tanıttı, işte özellikleri

Samsung Galaxy 9 modelini tanıttı. New York’ta gerçekleştirilen lansmanda aynı zamanda Samsung’un akıllı saati Galaxy Watch ürünü de tanıtıldı.

İşte Galaxy9 modelinin özellikleri

128 GB depolama ve 6 GB RAM’den 512 GB depolama ve 8 GB RAM’e kadar farklı seçenekler

Tasarım olarak Note8’e benzeyen telefonda parmak izi sensörü kameranın altında, işaret parmağı hizasında

1440 x 2960 çözünürlük

514 ppi (pixel per inch)

Corning Gorilla Glass 5 cam modeli

HDR 10 desteği.

Bluetooth’lu S-Pen (Televizyon ve tabletleri de kontrol edebilecek)

Bixby 2.0 (Samsung’un akıllı Asistan yazılımı) Google Assistant ve Amazon Alexa’ya yeterince rakip olamayan ilk versiyondan sonra gelecek yenilikler merakla bekleniyor.

4000 mAh’lik batarya

Fiyatı ne kadar?

512 GB / 8 GB RAM model için: 1250 Euro
128 GB / 6 GB RAM model için: 1000 Euro

Bixby ilk olarak Galaxy S8’de Google Assistant ile birlikte gelmişti ve kullanıcılar daha çok Google Assistant’ı tercih etmişti. İlk versiyonun temel eksiği kullanıcı sayısının düşük olması ve bundan dolayı yeterince verisi olmamasıydı. Samsung, Bixby’yi tüm Samsung model cihaz ve ev eşyalarında kullanarak IoT alanında rekabet sağlamayı hedefliyor.


Kaynak:Euronews
Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here