Ana sayfa Şirketler Samsung Electronics CEO’su İstifa Etti!!!

Samsung Electronics CEO’su İstifa Etti!!!

718
0

Samsung, CEO’su ve Başkan Yardımcısı Kwon Oh-hyun görevinden istifa edeceğini açıkladı.

Samsung Group eski Başkan Yardımcısı Jay Y. Lee’nin rüşvet suçlamasıyla hapse mahkum edilmesinin ardından gelen bu karar, Samsung şirket yönetiminde boşluk endişelerine neden oluyor.

25 Ağustos’ta Güney Kore Mahkemesi Samsung Electronics Başkan Yardımcısı Jay Y. Lee’yi rüşvet vermekten yalan ifade vermeye kadar değişen bir dizi suçtan dolayı 5 yıl hapse mahkum etmişti.

Rüşvet skandalı nedeniyle Lee’nin Şubat’ta tutuklanması ve bazı önemli yöneticilerin ayrılmalarından sonra, daha önemli bir rol üstlenmesi beklenirken, Kwon beklenmedik şekilde istifa ettiğini açıkladı.

Kwon’un bu kararı, Samsung’un bellek çipi üretiminin desteğiyle üçüncü çeyrekte rekor seviyede işletme kârı beklentisiyle aynı gün açıklandı.

“Bay Çip” olarak bilinen Kwon Oh-hyun’un yeni bir ruh ve genç bir lider ile yeniden başlama zamanının geldiğini belirten bir yazılı açıklama yaptı.

Kaynak: Fortune Türkiye

Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here