Ana sayfa SGK SGK’ da borcumuz olmasına rağmen başka bir sigorta dosyası açtığımızda 5510 sayılı...

SGK’ da borcumuz olmasına rağmen başka bir sigorta dosyası açtığımızda 5510 sayılı SGK indiriminden faydalanabilir miyiz?

Şahıs firması müşterimin merkez işyerinden SGK prim borcu vardır. Şube de SGK dosyası açtık ve şube APHB’ni merkezde borç varken 5510’dan faydalandırıyor. Aynı işveren olmasına rağmen farklı bir işyeri sicil no ve dosyası olduğu için faydalandırıyor. Doğru mudur?

641
0

Şahıs firması müşterimin merkez işyerinden SGK prim borcu vardır.

Şube de SGK dosyası açtık ve şube APHB’ni merkezde borç varken 5510’dan faydalandırıyor. Aynı işveren olmasına rağmen farklı bir işyeri sicil no ve dosyası olduğu için faydalandırıyor. Doğru mudur?

SGK iş ve işlerini işyeri sicil dosyası bazında yürütmektedir.

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here