Ana sayfa Muhasebe Şahıs firmaları (işletme ve bilanço) Elektronik tebligat başvurusu yapacak mı?

Şahıs firmaları (işletme ve bilanço) Elektronik tebligat başvurusu yapacak mı?

403
0

Yeniden düzenlenen ELEKTRONİK TEBLİGAT YÖNETMELİĞİ’ne göre işletme şahıs firmaları veya bilanço esasına tabi şahıs firmaları (ito veya başka oda tabi olan) bu kapsamda tebligat başvurusu yapması gerekir mi?

Tüzel kişiler alacak

  1. f) Kanunla kurulanlar da dâhil olmak üzere tüm özel hukuk tüzel kişileri. (Anonim Şirketler, Limited Şirketler, Komandit Şirketler, Kooperatifler, Dernekler ve Vakıflar) https://archive.ismmmo.org.tr/docs/mevzuat/duyuru/11122018_elektronik_tebligat_yonetmeligi.pdf

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

Elektronik Tebligat Uygulaması 1 Ocak 2019’da başlıyor

 

Elektronik Tebligat Yönetmeliği – 6 Aralık 2018

 

Tebligatta elektronik dönem

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here