Safi iradın bulunması için menkul sermaye iradından indirilecek giderler nelerdir?

  Safi iradın bulunması için menkul sermaye iradından indirilecek giderler nelerdir?

  104
  0
  PAYLAŞ

  Safi iradın bulunması için menkul sermaye iradından indirilecek giderler nelerdir?

   

  • Depo etme ve sigorta ücretleri gibi menkul kıymetlerin muhafazası için yapılan giderler

   

  • Temettü hisseleri ile faizlerin tahsil giderleri (Şirket toplantılarına bizzat veya bilvekale iştirak gibi sermayenin idaresi için yapılan giderler irattan indirilmez)

   

  • Menkul kıymetler ve bunların iratları için ödenen her türlü vergi, resim ve harçlar (gelir vergisi irattan indirilemez)

   

   

   

   

   

   


  Kaynak: gib.gov.tr
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BENZER İÇERİKLER

   

  Faiz, Repo, Özel Finans Kurumları Tarafından Ödenen Kar Payı Gelirinin Vergilendirilmesi Nasıl Olacaktır?

   

   

   

  Kar Payının (Temettü) Vergisi Var mı?

   

   

   

  Hangi Gelirler Kar Payı Sayılır?

   

   

  BİR CEVAP BIRAK