Ana sayfa Dünya Rusya Federasyonu’nda Yıllık Enflasyon %6,5’e Yükseldi

  Rusya Federasyonu’nda Yıllık Enflasyon %6,5’e Yükseldi

  58
  0

  Rusya Federal İstatistik Servisi tarafından açıklanan geçici verilere göre; Rusya Federasyonu’nda 2021 yılının Haziran ayında tüketici enflasyonu yıllık %6,5 seviyesinde gerçekleşmiştir.

  Son dönemlerde dikkat çeken gıda enflasyonunun Haziran ayında yıllık %7,9 oranında gerçekleştiği ülkede, gıda dışı ürünlerde ve hizmetlerde yıllık tüketici enflasyonu sırasıyla %7 ve %3,95 seviyelerinde tezahür etmiştir.

  Şeker (+%44), ayçiçeği yağı (+%27,5) ve yumurta (+%21) yıllık enflasyon gerçekleşmelerinde dikkat çeken başlıca ürünlerdir.

  Yapı malzemeleri de yıllık %24’lük bir artışla fiyatı en çok artan ürünler arasında yer almaktadır.


  Kaynak: T.C. Ticaret Bakanlığı
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here