Ana sayfa Dünya Romanya’da perakende ciro hacmi Kasım 2019’da %2,0 arttı

Romanya’da perakende ciro hacmi Kasım 2019’da %2,0 arttı

452
0

Romanya’da perakende ciro hacmi Kasım 2019’da %2,0 arttı

Romanya Ulusal İstatistik Enstitüsü’nün yayınladığı verilere göre, Romanya’da, bir önceki aya göre, Kasım 2019’da perakende ciro hacmi (motorlu taşıtlar ve motosikletlerle yapılan ticaret hariç) hem brüt seri olarak %2,0, hem de iş günü ve mevsimsellikten arındırılmış seri olarak %0,8 arttı. Bir önceki yılın aynı ayına göre perakende ciro hacmi (motorlu taşıtlar ve motosikletlerle yapılan ticaret hariç) hem brüt seri olarak %6,5, hem de iş günü ve mevsimsellikten arındırılmış seri olarak %6,2 oranında arttı.


Kaynak: Romanya Ulusal İstatistik Enstitüsü / Link: http://www.insse.ro/cms/sites/default/files/com_presa/com_pdf/com_amanunt_11e19_0.pdf
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here