Ana sayfa Muhasebe Reklam amaçlı verilen ürünler için fatura düzenlemeli miyiz?

Reklam amaçlı verilen ürünler için fatura düzenlemeli miyiz?

205
0

Tanıtımımızı yapmak için vergi mükellefi olmayan gerçek bir kişiye satışını yapmış olduğumuz 1 adet ürün verilmiştir. Bu ürün karşılığında herhangi fatura kesmeli miyiz?

Fatura düzenlenecek ve KDV hesaplanacaktır.

Düzenlenen faturanın

—————————— / ————————

760(B)

391(A)

153(A)

olarak kaydı yapılacaktır.

—————————— / ————————

 

Bir müşterimiz araç kiralıyor ve biz 770 hesapta takip ediyoruz. Ancak bu ay araç kiraladığı firmaya bir iade fatura düzenlemiş. Açıklamasında ise KM İADESİ yazıyor. Ben bu müşterimizin kestiği faturayı hangi hesapta izlemeliyim?

679 hesap kullanılabilir.

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here