Ana sayfa Dünya Portekiz’de konut fiyat endeksi %10,3 arttı

Portekiz’de konut fiyat endeksi %10,3 arttı

439
0

Portekiz’de konut fiyat endeksi %10,3 arttı

Portekiz İstatistik Kurumu’nun yayınladığı verilere göre, Portekiz’de 2019’un 3. çeyreğinde Konut Fiyat Endeksi (KFE), 2018 yılının aynı dönemine göre %10,3 büyüyerek bir önceki çeyreğe göre 0,2 yüzde puanı (yp) arttı. Bu dönemde, mevcut konutların fiyatları (%10.6) yeni yapılan konutlara göre (%9,3) daha hızlı artmıştır.

KFE, bir önceki çeyreğe kıyasla %1,2 arttı (bir önceki çeyrekte %3,2). Kategorilerine göre, mevcut konutlar %1,4 artarak, yeni konutlar (%0,3) için gözlenen orandan daha yüksek bir değişim olmuştur.


Kaynak: Portekiz İstatistik Kurumu / Link: https://ine.pt/xportal/xmain?xpid=INE&xpgid=ine_destaques&DESTAQUESdest_boui=354207260&DESTAQUESmodo=2
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here