Ana sayfa Vergi Plastik poşet üretimi yapan firmalar gekap beyannamesi vermeli midir?

  Plastik poşet üretimi yapan firmalar gekap beyannamesi vermeli midir?

  Cep telefonu kılıfı satışı yapan bir müşteri, kılıfları jelatin kaplara koyması nedeniyle poşet beyannamesi vermesi gerekir mi?

  71
  0

  Plastik poşet üretimi yapan mükellef gekap beyanı vermesi gerekiyor mu? Satışı yaptığı ürünleri kâğıt kolilere koyup satan firma gekap beyanı verecek midir?

  Plastik poşet üretimi yapan mükellef gekap beyanı vermez. Plastik poşeti nihai tüketiciye satan mükellef gekap beyanı verir. Karton koli için beyan verilecektir.

  Cep telefonu kılıfı satışı yapan bir müşteri, kılıfları jelatin kaplara koyması nedeniyle poşet beyannamesi vermesi gerekir mi?

  Kullanılan ambalaj, kutular ve kargo poşetleri Gekap beyanına tabidir.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here