Ana sayfa Muhasebe Pişmanlıkla verilen beyannamelerde ayrıca vergi ziyaı cezası kesesilir mi?

Pişmanlıkla verilen beyannamelerde ayrıca vergi ziyaı cezası kesesilir mi?

1078
0

Vergi dairesinden Özel Esaslar çerçevesinde gelen vergi dairesi yazısına istinaden Kdv beyannamelerine pişmanlık talepli düzeltme verdim. Ancak vergi dairesi VUK-371’e göre pişmanlık talepli vermeyeceğimi söyledi ceza kesilmemesi için nasıl bir yol izlemeliyim?
(23.11.2018 15:16)

VUK 371.maddeye göre pişmanlığı kesen haller olması halinde tarh edilen vergilere % 50 oranında vergi ziyaı cezası kesilir. Cezanın önlenmesi söz konusu olmaz.

 


Kaynak: İsmmmo.org.tr
Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here