Ana sayfa Muhasebe Pert olan aracı kayıtlardan nasıl çıkartıracağım?

Pert olan aracı kayıtlardan nasıl çıkartıracağım?

1232
0

Bir mükellefimizin işletmeye kayıtlı kamyoneti kaza yapmış ve pert olarak sigorta şirketinden parası alınmıştır. Bu aracın kayıtlardan çıkarılması için nasıl bir işlem yapılması gerekir?

 

Konu ile ilgili mali çözüm dergimizde yayımlanmış makale aşağıdaki bağlantıdadır. http://archive.ismmmo.org.tr/docs/malicozum/119malicozum/4_alparslanyasar_.pdf

 

 

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

İkinci el araç satışında KDV oranı ne olacaktır?

 

İkinci el araç alım-satımı yapanlarda KDV oranı ne olacaktır?

 

İkinci el araç satışı ile ilgilenenler sadece komisyon için fatura kesebilir mi?

 

İkinci el oto alım-satım işi nasıl vergilendirilir?

 

İkinci el araç satışının muhasebe kaydı nasıldır?

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here