Ana sayfa Muhasebe Personellerimiz için yaptırdığımız özel sağlık sigortaları gider olarak yazılabilir mi?

Personellerimiz için yaptırdığımız özel sağlık sigortaları gider olarak yazılabilir mi?

92
0
Personellerimiz için yaptırdığımız özel sağlık sigortaları gider olarak yazılabilir mi?

Bir Ltd şirketinde yaklaşık 50 kişilik personelinden sadece bir personeli için yapılan özel sağlık sigortası gider yapılır mı? Kanun da asgari ücretin 1 yıllık brüt tutarı geçmeyeceği belirtilmiş ancak bir personele yapıldığında yine kanundaki hadler ile gider olur mu?

Elbette Madde metininde ki şartlar geçerlidir. Sağlık sigortası 1 kişiye de yapılır. Tamamına da yapılır. Firmanın kendi tercihidir.

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

Çalışanlara yapılan özel sağlık sigortası gider olarak yazılır mı?

Firmanın çalışanları adına yaptığı özel sağlık sigortası gider olarak işlenebilir mi?

Genel Sağlık Sigortası Katılım paylarının geri ödenmesi için hangi kriterler gerekmektedir?

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here