Ana sayfa Muhasebe Personellere verilen yılbaşı alışveriş çeklerini hangi hesaba kayıt edeceğim?

Personellere verilen yılbaşı alışveriş çeklerini hangi hesaba kayıt edeceğim?

480
0

Firmam Personellere Bir alışveriş firmasının çeklerini yılbaşı için vermiştir. Personel harici 15 adet fazla çek gelmiştir. (Taşeron çalışanı kişiler vb. dağıtılmak üzere her personeli vergi matrahına göre Brütleştirerek bu çekleri gelir ve damga vergisi keserek personele verdim.

Fazla olan çekleri %15 vergi + damga vergisi hesaplayarak brütleştirip Tek Düzen Hesap planında 770-Promosyon Hediye Çekleri Olarak Giderleştirsem olur mu? Yoksa KKEG Olarak mı kayıtlara alalım?
(17.12.2018 09:47)

Bordroda kayıtlı olmayanlara verilecek çekler KKEG olarak kayıtlara alınır.

 


Kaynak:ISMMMO
Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebe News veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

Kampanya şeklinde düzenlenen ve müşteriye verilen hediye çekleri için fatura düzenlenecek mi?

 

Promosyon Olarak Verilen Altın Gider Yazılabilir mi?

 

Serbest meslek kazancının tespitinde “istanbulkart” dolum fişlerini indirim konusu yapabilir miyim?

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here