Ana sayfa Vergi Pastane ve tatlıcılar yıl sonuna kadar KDV indiriminden faydalanmakta mıdır?

  Pastane ve tatlıcılar yıl sonuna kadar KDV indiriminden faydalanmakta mıdır?

  Pastane ve tatlıcılar yıl sonuna kadar KDV indiriminden faydalanır mı?

  126
  0

  Vergi dairesinde 561009-Pastanelerin ve tatlıcıların faaliyeti ile kayıtlı bulunmaktayız. Pastane ürünleri satışında KDV oranı olarak 31 Temmuz tarihinden itibaren yüzde bir olarak mı işlem yapacağız?

  %1 KDV’li olarak fiş ve faturalarınızı düzenleyebilirsiniz.

  Hane sakinlerine verilen konut bakım, onarım, boya ve temizlik hizmetleri (malzemeler hariç.) KDV oranı %18 den %8 düşmüştür. Sitelerin temizlik hizmetleri için düzenlenen faturalarda KDV oranı %8 mi düzenlenecek?

  Hizmet siteye verildiği için KDV oranı %18 olarak uygulanacağı görüşündeyiz


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here