Ana sayfa Muhasebe Pandemi dolayısıyla turizm katkı beyannamelerinin verilme süresinde bir uzatılma oldu mu?

Pandemi dolayısıyla turizm katkı beyannamelerinin verilme süresinde bir uzatılma oldu mu?

Pandemi dolayısıyla turizm katkı beyannamelerinin verilme süresinde bir uzatılma oldu mu?

152
0

Turizm Katkı Payı beyanname verme süresi şirketler için normalde aylıktı. Pandemiden dolayı KDV beyanları verme süreleri uzatıldığı için ona paralel verilen turizm katkı payı beyan verme süreleri de uzatılmadı mı?

Turizm payı beyannamesi hiçbir dönem uzamadı her ayın son günü verilmesi gerekir.

Turizm payı beyannamesi ile KDV beyannamesinin ilişkisi olmaz.

Bir kız öğrenci yurdunda peşin ödeme yapan öğrencilere geçen yıl tam dönem faturaları kesilmişti.Ancak KOVID-19 salgını nedeniyle yurtta kalmayan öğrencilerin bir kısım paraları iade edildi. Nihai tüketici gibi olduklarından fatura kesemiyorlar. Biz kurum olarak nasıl bir yol izlemeliyiz?

İade edilecek tutar için şirketiniz gider pusulası düzenleyecektir


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here