Ana sayfa Vergi Özel öğrenci yurtları KDV indiriminden faydalanabilir mi?

  Özel öğrenci yurtları KDV indiriminden faydalanabilir mi?

  Evdeki elektrik tesisat işleri KDV indirimi kapsamında mıdır? Öğrenci yurtları KDV indirimi kapsamında mıdır?

  237
  0

  Evdeki elektrik tesisat işleri KDV indirimi kapsamında mıdır?Yeni uygulamaya giren KDV değişikliğine göre evlerde kullanılan elektrikli cihazların bakım onarımı dışında, evlerdeki elektrik tesisat arızalarının giderilmesi bakım onarım hizmetlerini de kapsar mı KDV oranı %8 mi uygulanmalı?

  Elektrik tesisat işleri kapsam dahilinde değildir. Tamir bakım kapsamdadır.

  Öğrenci yurtları KDV indirimi kapsamında mıdır?

  31.07.2020 tarihli ve 31202 sayı ile yayımlanan Resmî Gazetede; 31.07.2020-31.12.2020 tarihleri arasında uygulanmak üzere KDV oranlarında indirime gidilmiş olup Konaklama Tesislerinde KDV oranı %8’den %1’e indirilmiştir. Buna göre Özel Öğrenci Yurtlarındaki konaklama hizmeti de %8 ‘den %1 ‘e inmiş oluyor mu?

  “Otel, motel, pansiyon, tatil köyü ve benzeri konaklama tesislerinde sunulan geceleme hizmetleri ” Tanımlamada öğrenci yurtları sayılmamıştır. Öğrenci yurtları indirimden yararlanmaz.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here