Ana sayfa Muhasebe Özel Güvenlik Hizmeti alacak bir tüzel kişiliğin kendisine Özel Güvenlik Hizmet Sözleşmesi...

Özel Güvenlik Hizmeti alacak bir tüzel kişiliğin kendisine Özel Güvenlik Hizmet Sözleşmesi ile tahsis edilen işçilere karşı sorumlulukları nelerdir?

264
0

Özel Güvenlik Hizmeti alacak bir tüzel kişiliğin kendisine Özel Güvenlik Hizmet Sözleşmesi ile tahsis edilen işçilerin ödenmeyen maaş, SGK primlerinde ve diğer özlük haklarından dolayı sorumlulukları nelerdir?

 

Özel Güvenlik Hizmet sözleşmesinin taraflarından işveren statüsünde olan kişinin birinci derece de altişveren işveren statüsünde bulunan işverenin de birlikte sorumluluğu bulunmaktadır.


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

Özel Güvenlik Görevlisi Çalıştıranlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortanızı Yaptırdınız mı?

 

Sitedeki Güvenlik Personelinin Sigorta Primlerinin Ödenmesinden Kimler Sorumludur?

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here