Ana Sayfa Ekonomi ÖTV İndirimi Devam Mı Edecek?

  ÖTV İndirimi Devam Mı Edecek?

  1678
  0

  Maliye Bakanı Naci Ağbal, 2017 Nisan ayı sonunda bitecek beyaz eşya ve mobilya sektöründeki uygulanan ÖTV indirimini yeniden değerlendirmeye alacaklarını belirtti.

  Bakan, ekonomi üzerinde olumlu etkileri olan ÖTV indiriminin diğer sektörlere de uygulanıp uygulanmayacağı, ekonominin talep eden tarafı sektörler açısından teşvike devam edinilmeli mi, diğer sektörlere de indirim uygulanacak mı gibi konuların değerlendirildikten sonra karar verileceğini açıkladı.


  Kaynak: Maliye Bakanı Basın Açıklaması

  Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

  Önceki İçerikEmekli Sandığından Malullük Aylığı Alanlar Dikkat!
  Sonraki İçerik2017 Mart Ayında Elektrikte Serbest Tüketici Abone Sayısı 3,5 Milyon Oldu!

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz