Ana sayfa Muhasebe Otoyol geçiş bedellerini taşımacılığını yaptığımız firmaya faturalandırdığımızda faturamızı muhasebede hangi hesaba kayıt...

Otoyol geçiş bedellerini taşımacılığını yaptığımız firmaya faturalandırdığımızda faturamızı muhasebede hangi hesaba kayıt etmeliyiz?

340
0

Taşımacılık işi yapmakta olan mükellefimiz köprü ve otoban geçiş bedellerini taşımasını yaptığımız firmalara fatura etmektedir. Faturalarımızın muhasebe kaydını 600 satışlarımıza işlememiz uygun mudur? Hangi hesaba işlenmelidir?

Yurt içinde yapılan Mal ve hizmet satışları sektör ayrımı olmaksızın 600 hesap da takip edilir.

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


 

BENZER İÇERİKLER

KDV’den istisna edilen satışlar hangi hesapta takip edilir?

 

 

 

Damga vergisi yansıtma faturasında KDV hesaplanacak mı?

 

 

 

Gider yansıtmaları hangi hesapta takip edilecek?

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here