Ana sayfa Vergi Otellere verilen personel servis taşımacılığı hizmetlerindeki faturaların KDV oranı nedir?

  Otellere verilen personel servis taşımacılığı hizmetlerindeki faturaların KDV oranı nedir?

  58
  0

  Otellere verilen personel servis taşımacılığı hizmetinde kesilen faturanın KDV oranı ne olacaktır?

  %8 oran uygulanır.

  Araç kiralama olarak kesilen faturalarda KDV oranı nedir? Personel servis taşıma işinde kullanılan (SERVİS) plakalı Kiralık araçların faturaları kesilirken nasıl işlem yapılmalıdır? Tevkifat işlemleri uygulanır mı?

  Araç kiralama işi için KDV oranı 31/12/2020 Tarihine kadar %8’e indirilmiştir. Tevkifata tabi kurum kuruluş ve mükellefler hizmet veriliyor ise elbette KDV tevkifatı yapılır.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here