Ana sayfa Muhasebe Otel işletmeciliği yapan bir firma gayrimenkulünü başka bir firmaya otel işletmeciliği yapması...

Otel işletmeciliği yapan bir firma gayrimenkulünü başka bir firmaya otel işletmeciliği yapması için kiralarsa turizm payı beyannamesi vermek zorunda mıdır?

525
0

İstanbul Ataşehir ilçesinde mülkiyeti firmamıza ait olan OTEL başka bir X firmasına kiralanmış ve kira geliri olarak aylık fatura düzenlenmektedir. Yeni çıkan kanuna göre firma olarak Turizm Payı Beyannamesi vermemiz gerekecek midir? Otel X Firması olarak Turizm Payı Beyannamesini vereceklerini belirttiler

Kira geliri için Turizm payı beyannamesi verilecektir. Otel işletmesi ayrıca beyanname verecektir.

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here