Ana sayfa Muhasebe OSB’lerdeki binalar için emlak vergisi ödenir mi?

OSB’lerdeki binalar için emlak vergisi ödenir mi?

305
0
OSB’lerdeki binalar için emlak vergisi ödenir mi?

7033 Sayılı Kanun ile OSB sınırları içerisinde yer alan kiraya verilmemiş olan binaların Emlak Vergisinden daimi muafiyeti sağlanmıştır.
OSB sınırları içerisinde yer alan finansal kiralama sözleşmesi olan binamız için emlak vergisi ödeyecek miyiz?

1318 sayılı Emlak Vergisi Kanunun md.4/m) Vergi muafiyeti tanınan vakıflara ait binalar (Vakıf senedindeki cihete tahsis edilmek şartıyla) (7033 sayılı kanunun 10 uncu maddesiyle eklenen ibare Yürürülük;01.07.2017)ile organize sanayi bölgeleri, serbest bölgeler, endüstri bölgeleri, teknoloji geliştirme bölgeleri ve sanayi sitelerinde yer alan binalar Emlak vergisinde muaftır. Tanımlaması yapılmıştır.

Madde metninde anlaşılacağı üzere OGS de Gayrimenkul sahipleri emlak vergisi ödenmeyecektir.

 

 


Kaynak: İsmmmo
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

OSB’ler Kurumlar vergisine tabi midir?

 

 


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here