Ana sayfa Mevzuat Ortaklar tarafından şirkete verilen borçlar sermaye ödemesi olarak sayılabilir mi?

Ortaklar tarafından şirkete verilen borçlar sermaye ödemesi olarak sayılabilir mi?

497
0

Yeni kurulan limited şirketimizin banka hesabına ortaklar tarafından yatırılan paraları sermaye ödemesi sayarak kayıtlara sermaye ödemesi olarak geçebilir miyiz?

Bu ödemeler sermaye ödemesi olarak bankaya yatırılmış ise evet ancak açıklamada şirkete borç şeklinde ise ortak alacakları olarak işlenmesinin doğru olacağı kanaatindeyim.

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here