Ana sayfa Şirketler Opel İşçilerinin Gergin Bekleyişi Sürüyor!

Opel İşçilerinin Gergin Bekleyişi Sürüyor!

1274
0

OPEL GRUBUNUN SATILMASI KONUSUNDA OPEL’DE ÇALIŞAN İŞÇİLERİN AKIBETİ KONUSUNDA HENÜZ BİR GÖRÜŞME YAPILMADI!

Fransa kökenli PSA şirketinin Opel’i General Motors grubundan satın alması konusunda devletin desteğini alma girişimleri sürüyor.

Almanya Ekonomi Bakanı Yardımcısı Matthias Machnig Avrupa’nın en büyük araba yapımcılarından biri olan PSA şirketinin (Peugeot-Citroen Grubu) Opel’i alırken işçilerin istihdamını koruyacağı yönünde iyi sinyaller aldıklarını, ancak henüz bu durumun kesinlik kazanmadığını belirtti.

Özellikle Almanya Eylül ayında yapılacak seçimler öncesi işten çıkarmalar konusunda çok hassas davranıyor.

Kaynak: Euronews

Tarih: 25 Şubat 2017

Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here