Ana sayfa Haberler OPEC üretimi azaltıyor

OPEC üretimi azaltıyor

399
0

Birleşik Arap Emirlikleri Enerji Bakanı Suheyl el-Mezrui, Petrol İhraç Eden Arap Ülkeleri Örgütü’nün (OAPEC) 101. Bakanlar Konseyi Konferansı’nn ardından açıklamalar yaptı.

Mezrui, “2019’un başından itibaren OPEC üyesi ülkeler, petrol üretimini yüzde 3, üye olmayan ülkeler yüzde 2 azaltacak’’ sözlerini sarf etti.

Günlük petrol üretiminin belirtilen oranlarda azaltılması ile piyasalarda denge oluşacağı belirtildi.

 


Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here