Ana sayfa Muhasebe Önceki geçici vergi beyannamesinde indirilmesi unutulan geçmiş yıl zararını cari geçici vergi...

  Önceki geçici vergi beyannamesinde indirilmesi unutulan geçmiş yıl zararını cari geçici vergi beyannamesinde indirebilir miyiz?

  63
  0

  2019 yılı zararı 2020 /1. dönem geçici vergiden unutularak mahsup edilmedi. 2020/2. Dönem geçici vergiden mahsup edebilir miyiz?

  Edebilirsiniz.

  Kurum geçici vergide geçmiş yıl zararlarını indirmek istiyorsak yazmak zorunlu mu? Yani mahsup etmeyip sene sonu kurumlarda mahsup etsem olur mu? Geçicide yazmayıp kurumlar vergisi verirken yapabilir miyiz?

  Geçmiş yıl zararı her geçici vergi döneminde beyannameye yazılması gerekir.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here