Ana sayfa Vergi - Pratik Bilgiler ÖKC ile yapılan satışlar için ayrıca fatura düzenlenir mi?

ÖKC ile yapılan satışlar için ayrıca fatura düzenlenir mi?

48
0

Mükellefimizin perakende mobilya satış mağazası bulunmaktadır. Satış esnasında yazar kasa pos cihazından kredi kartıyla satış yapıp hem de kâğıt fatura kesmektedir. Aynı satışı 2 kere yapmaktadır. Kesilen kâğıt faturayı hasılata işliyoruz. Pos cihazından yapılan satışı hasılatımızda göstermeyip fişini kâğıt faturaya zımbalamamız yeterli midir?

ÖKC ile yapılan satışlar için ayrıca Fatura düzenlemez. 1.400 TL’nin altındaki satışlara ÖKC kullanılabilir. Faturalı yapılan satışlar için ÖKC özelliği olmayan normal Kredi kartı pos cihazı kullanılır.

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

Serbest meslek faaliyetinde bulunan hekimlerin yeni nesil ÖKC cihazlarından aldıkları bilgi fişi e-serbest meslek…

Yeni Nesil Akaryakıt Pompa Ödeme Kaydedici Cihazlar (Yeni Nesil Pompa ÖKC)” Haline Dönüştürülmesine Dair…

Akaryakıt İstasyonlarının Market Bölümlerinde Kullanılan ÖKC’lerin Yeni Nesil ÖKC ile Değişim Zorunluluğu bulunmakta mıdır?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here