Ana sayfa Vergi Öğrenci yurtları yıl sonuna kadar %1 KDV’li fatura düzenleyebilir mi?

  Öğrenci yurtları yıl sonuna kadar %1 KDV’li fatura düzenleyebilir mi?

  Öğrenci yurtları yıl sonuna kadar %1 KDV’li fatura düzenleyebilir mi?

  69
  0

  Uzun süreli tekne turları konaklama kapsamına girmekte midir?

  Konaklamadan kasıt otel, motel, pansiyon gibi yerlerdir Tekne turu bu kapsamda olmadığı görüşündeyiz. Ancak; Konu ile ilgili olarak GİB İnteraktif VD sisteminden özelge talep ediniz.

  31/07/2020 Gün ve 31202 Sayılı Resmî Gazetede yayımlanan 2812 sayılı CUMHURBAŞKANI KARARI ile bazı hizmetlerde Katma Değer Vergisi oranları değişmiştir. Buna göre Otel, motel, pansiyon, tatil köyü ve benzeri konaklama tesislerinde sunulan geceleme hizmetleri % 8 den % 1 indirilmiştir ibaresi özel öğrenci yurtlarını kapsar mı?

  Hayır kapsamaz. Maddedeki yerler indirimli orana tabidir.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here