Ana sayfa Muhasebe Ofisi ortak kullanan firmalar aldıkları demirbaşları ortak olarak muhasebe kayıtlarında gider yazabilir...

Ofisi ortak kullanan firmalar aldıkları demirbaşları ortak olarak muhasebe kayıtlarında gider yazabilir mi?

Ofisi ortak kullanan firmalar aldıkları demirbaşları ortak olarak muhasebe kayıtlarında gider yazabilir mi?

386
0

Ortak ofis kullanan iki ayrı firmaların kullanılan demirbaş maliyetlerini ortaklaşa üstlenmeleri halinde muhasebe kayıt ve demirbaş kayıtları nasıl yapılmalıdır?

 

Demirbaşlar ortak kullanılabilir. Ancak ortak muhasebe kaydı olmaz. Fatura kimin adına ise o mükellef aktifleştirir.


Kaynak: İsmmmo
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Logomuhasebe karen ltd veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here