Ana sayfa İstatistik OECD bölgesindeki yıllık enflasyon oranı Ekim 2019’da sabit kaldı

OECD bölgesindeki yıllık enflasyon oranı Ekim 2019’da sabit kaldı

148
0

OECD bölgesindeki yıllık enflasyon oranı Ekim 2019’da sabit kaldı

Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü’nün (OECD) yayınladığı verilere göre, OECD bölgesindeki yıllık enflasyon Ekim 2019’da %1,6 oranında sabit kaldı. Enerji fiyatları Eylül’de %2,7 oranında daralmanın ardından (eksi) %3,0 oranında düşmeye devam ederken gıda fiyatları enflasyonu Eylül ayındaki %1.3 oranına kıyasla marjinal olarak %1.4’e yükseldi. Gıda ve enerji hariç yıllık enflasyon Eylül ayında %2,1 iken Ekim ayında %2,0’ye geriledi.

Ekim 2019’da, yıllık enflasyon Kanada’da (% 1,9) ve Japonya’da (% 0,2) sabit kalırken, Birleşik Krallık’ta (Eylül’de %1,7’den % 1,5’e), Almanya’da (% 1,2’den %1,1’e), Fransa’da (% 0,8’den %0,9’a) ve İtalya’da (%0,3’ten %0,2’ye) düştü. ABD’de yıllık enflasyon az da olsa arttı (%1,7’den %1,8’e).

 

*Not: (OECD ülkeleri: A.B.D., Almanya, Avustralya, Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hollanda, İngiltere, İrlanda, İspanya, İsrail, İsveç, İsviçre, İtalya, İzlanda, Japonya, Kanada, Kore, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Meksika, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovak, Slovenya, Şili, Türkiye, Yeni Zelanda, Yunanistan)


Kaynak: Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü (OECD) / Link: https://www.oecd.org/newsroom/consumer-prices-oecd-updated-3-december-2019.htm
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here