Ana sayfa Muhasebe Ödemesini yaptığımız firmanın kapanması nedeniyle faturasını alamadığımız alacağımızı nasıl kapatacağız?

Ödemesini yaptığımız firmanın kapanması nedeniyle faturasını alamadığımız alacağımızı nasıl kapatacağız?

347
0

İnşaat malzemesi aldığımız bir firma, aldığımız ürünün fiyatını ödediğimiz halde faturasını kesmedi. Aylar geçti ve sonunda firma kapandı. Ben bu firmanın borç kaydını nasıl kapatırım?

Firma kapanmadan alacak takibi yapmanız gerekirdi. Bu durumda nasıl bir işlem yapılacağı konusunda yorumumuz yok.

 

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

Tahsil Edilemeyen Hasılata Nasıl Karşılık Ayrılır ve Nasıl Gider Kaydedilir?

 

Dava ve icra aşaması sonucu tahsil edilemeyen Serbest Meslek geliri gider yazılabilir mi?

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here