Ana sayfa Muhasebe Ocak ayında verdiğimiz aralık ayı muhasebe hizmeti için Serbest Meslek Makbuzunu hangi...

Ocak ayında verdiğimiz aralık ayı muhasebe hizmeti için Serbest Meslek Makbuzunu hangi tarihli düzenlemeliyiz?

645
0

Serbest meslek erbabı olarak aralık ayının hizmetini ocak ayında vermekteyiz. Aralık ayı hizmeti için s.m.makbuzunu hangi ay tarihli olarak düzenlememiz gerekir?
(04.01.2019 13:02)

 

Aralık ayı sonuna kadar S.M.Makbuzu düzenlenir. Ocak ayında Beyanname verilir. Kayıtlar Aralık ayında yapılır.

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

Serbest meslek makbuzu 2019 Yılında e-makbuz olarak mı kesilecektir?

 

Serbest Meslek Makbuzunun muhasebe yevmiye maddesinde hangi hesaplar kullanılacaktır?10.000,00-TL tutarındaki serbest meslek makbuzu kestik makbuzu kesmiş olduğumuz firma yani müşterimiz muhasebe kaydı oluşturulurken alacak hesabı ne olmalı (10.12.2018) 102/329 hesap olur.

 

Serbest meslek makbuzu muhtasar beyannamede hangi kod ile bildirilecektir?

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here