Ana sayfa Vergi Noter Sözleşmesi İle Şahıstan Alınan Binek Oto İçin Gider Pusulası Düzenlenmelidir

  Noter Sözleşmesi İle Şahıstan Alınan Binek Oto İçin Gider Pusulası Düzenlenmelidir

  138
  0

  Firma noter sözleşmesi ile şirket adına aldığı binek aracı kayıtlarımıza almamız gerekir mi?

  Elbette kayıtlara alınacak ve ayrıca gider pusulası düzenlenecektir. Gider pusulasında GV stopajı ve KDV hesaplanmayacaktır.


  Vergi mükellefi olmayan kişiden alınan hususi binek aracın kayıtlara alınması için gider pusulası düzenlenmesi gerekebilir

  Gerçek kişiden alınan araç için gider pusulası düzenlenmeli midir?

   


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here