Ana sayfa Mevzuat Nissan yönetim kurulu başkanı kovuldu!

Nissan yönetim kurulu başkanı kovuldu!

288
0

Saatler süren toplantı sonucu Nissan Yönetim Kurulu Charles Ghosn’ın yönetim kurulu başkanlığı ve temsilcilik görevine son vermek için gizli oy kullandı.

 

Ghosn Tokyo savcıları tarafından 2011’den 2015’e kadar gelirini 44.6 milyon dolar az olarak göstermek ve şirket varlıklarını kötüye kullanmakla suçlanıyor.

 

Nissan, yine yönetim kurulundan Greg Kelly’nin, görevi kötüye kullanma suçuna yardım ettiği gerekçesiyle tutuklandı ve temsilcilik görevinden alınmasının kararlaştırıldığını açıkladı.

 

İkilinin şirketteki konumlarının daha sonra kararlaştırılacağı belirtildi.

 

Yönetim kurulunda kalıp kalmayacakları ise hissedarlar tarafından belirlenecek.

 

İlgili yasalara göre maksimum ceza 10 yıllık hapis cezası veya 10 milyon Yen (89.000 Dolar) para cezası ya da her ikisi olarak uygulanabilir.Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebe News veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here