Ana sayfa Çalışma Hayatı Nisan ayında ücretsiz izinli gösterilen personel için ne zamana kadar nakdi ücret...

Nisan ayında ücretsiz izinli gösterilen personel için ne zamana kadar nakdi ücret desteğine başvuru yapabiliriz?

28
0

Sirküleri No: 2020/87’deki ücretsiz izne ayrılan işçilere ilişkin aylık bildirimler işveren sisteminden üç gün içinde yapıldıktan sonraki Nisan ayını 07 Mayıs’ta yapmış olmanın hukuki bir yaptırımı var mıdır?

 Nisan ayına ait aylık prim ve hizmet belgesinin kanuni süresi içinde verilmesi dışında işverenin başka yükümlülüğü, ayrı bir bildirim mecburiyeti var mıdır?

Yapılan bu başvurunun ödemesini takip eden ayın ödemesiyle birlikte almanıza neden olacaktır.

İşyerinde Nisan ayında 30 gün ücretsiz izine ayrılmış personel için eksik gün kodu 28 mi yoksa 29 mu olacaktır?

Eğer nakdi ücret desteğine de başvurmuş iseniz Nisan ayı için iki eksik gün nedeniniz oluşacağından 29 kod kullanmanız gerekmektedir.


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here