Ana sayfa Vergi Nakliye firmalarıyla yapılan sevklerde düzenlenecek e-irsaliyede hangi bilgiler yer almalıdır?

  Nakliye firmalarıyla yapılan sevklerde düzenlenecek e-irsaliyede hangi bilgiler yer almalıdır?

  E-İrsaliyede malın tutarı ve KDV tutarları yazılabilir mi?

  80
  0

  E-irsaliye düzenlerken sadece şoförün bilgilerini ve araç plakası yazmamız yeterli mi? Ayrıca nakliye şirketinin unvanını ve vergi numarasını yazmamız gerekiyor mu?

  Taşıma işinin, lojistik firmaları tarafından yapılması halinde düzenlenecek e-İrsaliye’de lojistik firmasının VKN, Unvan bilgisi yazılmalıdır. Bunun yanında Araç ve şoföre ilişkin bilginin bu durumda yazılmalıdır.

  E-İrsaliyede malın tutarı ve KDV tutarları yazılabilir mi?

  Sevk irsaliyesine ve e-irsaliyeye fiyat, tutar ve KDV yazılmaz.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here