Ana sayfa Vergi Nakdi sermaye artırımı indiriminden hangi yıl faydalanmaya başlanır?

  Nakdi sermaye artırımı indiriminden hangi yıl faydalanmaya başlanır?

  42
  0

  2020 yılı yıl sonunda yapılan genel kurulla nakit sermaye artırımı kararı almış olup, arttırılan sermaye tutarın 2021 yılında ödendiğinde nakit sermaye faiz indiriminden hangi yıllarda faydalanabilir?

  İndirimden yararlanma 2021 Takvim yılı için yapılır. 

  Uygulama ve detay bilgi için aşağıdaki linkte bulunan tebliği inceleyiniz. https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2016/03/20160304-9.htm

  Karar Defteri ile genel kurul toplantı defteri beraber kullanılabilir mi

  Karar defteri ifadesi TTK’dan çıkarılmış olup genel kurul müzakere defteri şeklinde olmuştur.


  Kaynak: ismmmo
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here