Ana sayfa Vergi Nace koduna göre turizm beyannamesi vermek zorunda mıyız?

Nace koduna göre turizm beyannamesi vermek zorunda mıyız?

777
0

Turizm işletme belgesi veya ruhsatı olmayan işletmelerde nace koduna göre turizm beyannamesi katılım payı vermek zorunda mıdır?

Turizm beyannamesinin hangi hallerde verileceğine ilişkin geniş açıklamalar aşağıdaki linkte bulunan rehberde belirtilmiştir. Nace kodu ile ilişkilendirilemez.

https://archive.ismmmo.org.tr/docs/mevzuat/duyuru/04112019_turizm_payi_beyanname_tebligi.pdf


Turizm beyannamesi otellerin hangi faaliyetlerini kapsamaktadır?

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here