Ana sayfa Muhasebe Mutabık olmadığımız cari hesap kalanlarını nasıl kapatabilirim?

Mutabık olmadığımız cari hesap kalanlarını nasıl kapatabilirim?

2810
0

Cari hesap mutabakatlarında satıcı ile mutabık olmayan tutarların kapatmasında hangi kaydı yapmalıyız? Yuvarlama sınırını aşan teyit edilemeyen bakiyeler için


————-/—————–
320-Satıcılar
679
————-/—————–


kaydını yapabilir miyiz? Ya da her hangi bir hesabı kullanarak bu hesapları kapatabilir miyiz? Ya da satıcının bakiyesi ile mutabık kalınacak kadar olan kısmına. Firma bende bakiye yok diyor ısrarla. Ne yapacağım bu durumda?

 

679 hesap ile kapatılabilir.

 

 

 

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

Dövizli cari hesaplarda her dönem sonu değerleme yapmak gerekir mi?

 

Şahıs bilanço mükellefiyetimi kapatırken cari hesap alacaklarını ters kayıtla kapatabilir miyim?

 

Yurt Dışında Yapılan İnşaat İşlerinde Merkez ve Şube Arasındaki Cari Hesapların Değerlendirmesi Nasıl Olur?

 

TTK’ya Göre Cari Hesap Nedir?

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here